Kalibracja kamer i radarów systemów wspomagania kierowcy – ADAS

Godziny otwarcia
Poniedziałek – Piątek 07.00 – 17.00

Czym jest system ADAS?

Od wielu lat w samochodach instalowane są czujniki radarowe i kamery, dzięki czemu mogą wykrywać innych użytkowników dróg nawet w skomplikowanych sytuacjach. System ostrzega kierowcę, a w wyjątkowych sytuacjach interweniuje automatycznie w razie potrzeby. Jest to możliwe w niektórych przypadkach poprzez komunikację oraz interakcję różnych podzespołów. Pozwala to często uniknąć wypadków w ruchu miejskim lub przynajmniej ograniczyć znacznie ich skutki.

Dlaczego poprawnie ustawienie kamer i radarów w samochodzie jest tak ważne?

W czasie eksploatacji samochodu, przy kolizjach i wypadkach, może dojść do minimalnych przesunięć kamer jak i czujników radarów co owocuje rozsynchronizowaniem całego systemu wspomagania. To oczywiście niebezpieczna sytuacja, bo systemy nie tylko ostrzegają kierowcę, co potrafi przejąć kontrolę nad samochodem.

Kalibracja zawsze przy wymianie szyby czołowej w samochodzie

Kalibracja kamer jest zawsze wymagana po wymianie szyby czołowej w samochodzie. Bez tego system rozpoznawania znaków drogowych, asystent pasa ruchu jak i asystent hamowania awaryjnego nie będą działać prawidłowo.

 

W naszym serwisie wdrożyliśmy innowacyjną sieć informatyczną

Wszystkie urządzenia współpracują ze sobą w celu optymalizacji pracy. Parametry problemu wykrytego na urządzeniu diagnostycznym jest automatycznie przesyłane do urządzeń naprawczych i regulujących. Pozwala to na naprawę z chirurgiczną dokładnością eliminując niedoskonałość czynnika ludzkiego.

Wymiana opon

Wymiana opon z gwarancją bezpieczeństwa felg

Potrzebujesz rzetelnie wykonanej wymiany opony? Masz złe doświadczenia z nieprawidłowo wykonanym wyważeniem kół? Bezpieczeństwo jest dla Ciebie najważniejsze?

Certyfikowane urządzenia

Twoje bezpieczeństwo

Prawidłowe działanie układu jezdnego to podstawa bezpieczeństwa. Nieprawidłowo działające zawieszenie najczęściej objawia się niewłaściwym dociskiem koła do podłoża i rozkładem sił działających na konstrukcję samochodu. To znacząco wydłuża drogę hamowania i ma wpływ na szybkość i nierównomierność zużywania się elementów. Niestety, organoleptyczne sprawdzenie stanu nic nie daje. Jedynie przy pomocy urządzeń które w bardzo precyzyjny sposób badają wszystkie elementy układu, można stwierdzić jego prawidłowe działanie. Dlatego tak ważnym jest robienie pomiaru zawieszenia przynajmniej raz w roku oraz fachowa wymiana opon.

Potwierdzenie badań

Wszystkie nasze urządzenia są certyfikowane i cyklicznie serwisowane przez producenta. Co ma bardzo duże znaczenie przy tworzeniu dokumentacji danego problemu. Większość przeprowadzonych badań jest potwierdzonych wydrukami z podsumowaniem. Są na nich zawarte wszystkie ewentualne odstępstwa od norm wyznaczonych przez producenta lub prawo.

Krystian Paduch

Szybka diagnoza, fachowa porada. Obsługa na bdb poziomie, niech każdy serwis w Polsce taki będzie i patologie warsztatowe zniknął. Polecam ten serwis!

Grzegorz Gawroński

Pełny profesjonalizm, autko dobrze zdiagnozowane i szybko naprawione. Polecam !!!