Promocyjna na sprawdzanie zawieszenia + regulację

Cena obejmuje badanie i regulację zbieżności na osi przedniej.

119 PLN

sprawdź promocje

PROMOCJA

Sprawdź aktualne promocje!

Promocyjna na sprawdzanie zawieszenia + regulację

Cena obejmuje badanie i regulację zbieżności na osi przedniej i tylnej.

159 PLN

sprawdź promocje

GEOMETRIA ZAWIESZENIA

Czym jest geometria kół?

Geometria i zbieżność kół to bardzo ważny element powiązany z eksploatacją pojazdu. Parametry (mechanika), które określają geometrię kół w samochodzie to zbieżność kół, kąt pochylenia i wyprzedzania osi sworznia zwrotnicy. Poprawnie ustawiona geometria kół w naszym serwisie wpłynie pozytywnie na minimalizację zużycia i uszkodzenia opon. Właściwe ustawianie parametru zbieżność kół doda trwałości opon, a także poprawi komfort jazdy oraz zmniejszy zużycia paliwa. Zaszedł duży postęp w technologii wykorzystywanej do pomiaru zbieżności kół! Technologia 3D, precyzyjnie zdiagnozuję każdą nieprawidłowość, w stosunku do prawidłowego ustawienia wszystkich parametrów.

Dlaczego poprawnie ustawiona geometria kół jest tak ważna?

Poprawne ustawiona zbieżność kół i mechanika zawieszeń w pojazdach ma istotny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Podstawowym kłopotem kół o niepoprawnej zbieżności jest utrzymanie linii podczas jazdy na wprost. Kolejne symptomy to opóźnienie reakcji auta podczas wchodzenia w zakręty. Czasem można odczuć charakterystyczny bezwład pojazdu przy ostrych zakrętach. O geometrię kół warto zadbać również ze względów ekonomicznych! Nieodpowiednia mechanika zawieszenia wpływa na wzrost zużycia ogumienia oraz paliwa.

Jak zaradzić problemom ze zbieżnością kół?

Po pierwsze regularne sprawdzanie geometrii osi. Na przykład przy okazji zmiany ogumienia zimowe/letnie. Według fachowców dobrze sprawdzić i dostosować je przynajmniej raz do roku. Weryfikacja u mechanika może być szczególnie ważna przy zakupie nowych opon. Aby nie narażać się na zbyt szybkie ich zużycie. Badanie geometrii kół u specjalistów kosztuje. Skutecznie zrobiony test jest wielce istotny i potrzebuje pełnej precyzji! Wahanie wielkości połowy stopnia jest bardzo znamienne. Być może, że zagrozi bezpiecznej jeździe. Z tego powodu, bez niezbędnego sprzętu i wiedzy nie powinniśmy robić takiego pomiaru. Nowoczesna technologia: geometria 3D, gwarantuje dokładną informację w tym zakresie.

 

W naszym serwisie wdrożyliśmy innowacyjną sieć informatyczną

Wszystkie urządzenia współpracują ze sobą w celu optymalizacji pracy. Parametry problemu wykrytego na urządzeniu diagnostycznym jest automatycznie przesyłane do urządzeń naprawczych i regulujących. Pozwala to na naprawę z chirurgiczną dokładnością eliminując niedoskonałość czynnika ludzkiego.

Wymiana opon

Wymiana opon z gwarancją bezpieczeństwa felg

Potrzebujesz rzetelnie wykonanej wymiany opony? Masz złe doświadczenia z nieprawidłowo wykonanym wyważeniem kół? Bezpieczeństwo jest dla Ciebie najważniejsze?

Certyfikowane urządzenia

Twoje bezpieczeństwo

Prawidłowe działanie układu jezdnego to podstawa bezpieczeństwa. Nieprawidłowo działające zawieszenie najczęściej objawia się niewłaściwym dociskiem koła do podłoża i rozkładem sił działających na konstrukcję samochodu. To znacząco wydłuża drogę hamowania i ma wpływ na szybkość i nierównomierność zużywania się elementów. Niestety, organoleptyczne sprawdzenie stanu nic nie daje. Jedynie przy pomocy urządzeń które w bardzo precyzyjny sposób badają wszystkie elementy układu, można stwierdzić jego prawidłowe działanie. Dlatego tak ważnym jest robienie pomiaru zawieszenia przynajmniej raz w roku oraz fachowa wymiana opon.

Potwierdzenie badań

Wszystkie nasze urządzenia są certyfikowane i cyklicznie serwisowane przez producenta. Co ma bardzo duże znaczenie przy tworzeniu dokumentacji danego problemu. Większość przeprowadzonych badań jest potwierdzonych wydrukami z podsumowaniem. Są na nich zawarte wszystkie ewentualne odstępstwa od norm wyznaczonych przez producenta lub prawo.

Krystian Paduch

Szybka diagnoza, fachowa porada. Obsługa na bdb poziomie, niech każdy serwis w Polsce taki będzie i patologie warsztatowe zniknął. Polecam ten serwis!

Grzegorz Gawroński

Pełny profesjonalizm, autko dobrze zdiagnozowane i szybko naprawione. Polecam !!!

Kontakt

58 727 39 39

Gdańsk

Juliusza Słowackiego 83

Pon – Pt 07:00 – 19:00

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami